Tábor

V některém z předchozích článků jste si mohli přečíst o tom, jak jsme se segrou navštívily muzeum čokolády. Nebyl by to ale správný výlet, kdybychom se nerozhodly také pro následné prozkoumání města Tábor.

V infocentru na náměstí si vyzvedáváme mapku města a jdeme na oběd naplánovat naši cestu. Nedaleko náměstí se nachází restaurace U dvou koček, do které míříme na oběd. Je pár drobností, které by restaurace měla pozměnit, ale i tak mohu doporučit. Jídlo bylo vynikající a my se nyní můžeme vydat na procházku městem.

Tábor oběd

Cestou necestou

Nejprve se rozhodujeme pro cestu podle aplikace Geofun. Díky průvodci v aplikaci máme možnost navštívit několik míst města Tábor. Hned z počátku míříme na Žižkovo náměstí, kde celá hra začíná. Zde se nachází pomník Jana Žižky z Trocnova.

Tábor Jan Žižka pomník

Na dalším záchytném bodu – Tržní náměstí – ale narážíme na problém. Park, do kterého nás hra vede je kvůli ‘špatnému počasí’ uzavřen. Když asi půl hodiny chodíme kolem, usmívá se na nás štěstí a dostáváme se do dostatečné blízkosti a hrajeme dál. Celkově je hra zajímavá, podle mého ale má podivně rozmístěné na sebe navazující body.

Rozhodujeme se, že půjdeme ještě jeden okruh městem podle mapy. Opět začínáme na náměstí, tentokrát se pozastavujeme nad zajímavými hodinami na radnici. Na hodinách je 24 číslic, které znázorňují vlastně celý den. Těžko říct, zda normálně fungují. Je třeba podotknout, že o půlnoci jsme zde opravdu nebyly 😀

Během procházky městem narážíme na jedno místo, které mojí segře pěkně pohlo žaludkem. Teda chápu, že je to tradice, ale… No hustý teda!

Tábor řeznictví

Další čokoláda?

Cestou míříme ještě do Galerie čokolády. Co takhle zahrát si člověče nezlob se s figurkami ve tvaru čokolád z bonboniéry? Nebo nosit řetízek ve tvaru kousku dortu? Tak přesně takovéto zajímavosti zde můžete očekávat. Jelikož jsem ale již před návštěvou četla, že fotografování zde je podmíněné předchozí domluvou a zřejmě ještě užitím fotografie, žádnou fotku si odtud raději neodnáším.

Vodopád

Cestou k nádraží ještě uvažujeme, že bychom se vydaly k Jordánskému vodopádu, který jsme podle mého neviděly. Zkracujeme si cestu přes zamrznutou vodní nádrž Jordán – podle map spíše Košínský potok. Po chvíli se dostáváme k vodopádu. A opravdu je to ten, který jsme viděly z Tržního náměstí, ale co, zblízka vypadá moc pěkně a je z části zamrznutý.

Perlička

Ještě na konec bych chtěla zmínit jednu zajímavost, která nás provázela celým centrem Tábora. Představte si, že v Táboře jsou mnohé popelnice nebo kontejnery pomalované. Některé obrázky jsou opravdu úchvatné 🙂

Navštívili jste Muzeum čokolády a co takhle město Tábor?
Co říkáte na barevné popelnice – já bych je brala hned!

P.S. Najdete vodopád na jiné fotce,
než pod nadpisem ‚vodopád‘?

luckastefani

2 komentáře

  1. wow, ten vodopád je skvělý!

    1. Souhlasím, díky! Tím, jak byl částečně zamrzlý, tak mu to ještě přidalo na kráse 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *