Muzeum čokolády | Tábor

Rozhodla jsem se vyvést segru z našeho města, aby během těch jarních prázdnin navštívila něco nového. A tak jsme tedy vyrazily, jak podle názvu víte, do muzea čokolády v Táboře.

V plánu máme muzeum čokolády a marcipánu, pokud čokolády nebudeme mít dost, tak ještě galerii čokolády a poté ještě procházku městem. Na procházku jsem si stáhla aplikaci Geofun (nejedná se o reklamu), o které jsem našla informace na stránkách města. Pokud nebudeme chtít jít podle aplikace, půjdeme zřejmě podle mapky, kterou si plánujeme vyzvednout v infocentru.

Cestou necestou do Tábora

Budeme fotit telefonem, protože je to pohodlnější. Celkem pozdě provádíme kontrolu zapomenutých věcí. Takže stav jo? Tu powerbanku, kterou jsme pro jistotu ještě před odjezdem hodily na nabíječku, tak tu máme. Co ale nemáme je konektor pro nabití telefonu, maličkost přece 😀

V Táboře se podle vlastních instinktů orientujeme při cestě do muzea. Během cesty se posilňujeme kávou – karamelovým latté, můžu doporučit. Na internetu jsem četla, že jsou všude ukazatele, ale v reálu to tak označené není – nebo špatně koukáme. První a záchytné označení vidíme na kontejneru. Berme to jako super znamení, určitě se už blížíme.

Zábava může začít

Naše tušení, že muzeum je blízko se vyplňuje a za pár chvil již stojíme před dveřmi. Muzeum se nachází v budově, která velice připomíná rodinný dům, a tak nesměle bereme za kliku.

Při zakoupení vstupenek dostáváme navíc čokoládu na přivítanou, poté si už ukládáme přebytečné věci do skříňky a míříme vstříc dobrodružství.
Zde bych jen doporučila možnost případného zakoupení dvoj nebo trojvstupenky. Dvojvstupenka platí pro návštěvu muzea v Táboře a Třeboni. A například student má cenu stejnou, jako pouze vstupenku do muzea v Táboře. Trojvstupenku je možné použít na expozice v Táboře (muzeum čokolády, muzeum lega a filmovou zbrojnici).

Trošku v článku přiblížím několik místností, ale zase nechci prozradit vše, určitě vám doporučuji osobní návštěvu 🙂

Muzeum

Budova, ve které se muzeum nachází, má tři patra plné čokolády a marcipánu. Na mnoha místech je zmíněn příběh z knihy Fína čokoláda. Musím přiznat, že v několika chvílích mám chuť si knihu zakoupit.

V prvním patře jsem se zamilovala… Do postavičky z knihy – ‘čokožrouta’.

čokožrout

Taktéž se rozhlížíme po výlohách, ve kterých se nacházejí různé postavičky z marcipánu. Máme možnost si poslechnout několik videí, během kterých se seznamujeme s různými fakty o čokoládě. Například to, že moje nejoblíbenější čokoláda – bílá – vlastně není čokoláda, jelikož není vyráběna z kakaových bobů. Nebo to, že Aztécký král vypil během dne neskutečných 50 šálků čokolády!

William a Kate
Korunovační klenoty

Dále se v patře nachází čokolatérie, do které se ale vrátíme až o několik chvil později.

Následně se vydáváme do ‚pohádkového‘ sklepa, kde na nás čeká Jeníček a Mařenka, permoníci a také peklo. Musím říct, že i já mám problém vůbec problém vstoupit do pekelné místnosti. Houpající se čert, potemnělá místnost, to člověku moc nepřidá…

peklo

O mnoho příjemnější je poslední patro, ve kterém máme možnost shlédnout malby čokoládou a velký počet marcipánových postaviček. Ve středu místnosti se nachází úchvatná práce, která znázorňuje miniaturu středovou část města Tábor.

čoko obraz
Tábor

Vyrábíme

Máme možnost si v jedné místnosti vyzkoušet vytvořit své vlastní čokoládové výrobky. Jako první začínáme vytvářet čokoládové lízátko, které máme v úmyslu dát rodičům. Jelikož je ale základ tvořen perníkem a mamka má bezlepkovou dietu, rozhodujeme se, že budeme tvořit ještě jednou.

lízátko

Jako další vytváříme čokoládové bonbóny. Formičky si vybíráme sovičky, které jako první vyplňujeme barevnou čokoládou. Jde o bílou čokoládu, která je obarvena potravinářským barvivem. Po vybarvení už formičky zaléváme hořkou a mléčnou čokoládou, tím máme hotovo. Nějakou dobu trvá, než výrobky ztuhnou, a tak se rozhodujeme ještě pro další průchod muzeem.

bonbony 1

V muzeu se nachází foto koutek, ze kterého je možné si odnést fotografii jako vzpomínku. My se fotíme dvakrát, protože první pokus jsem tak moc chvátala mezi fotografiemi, že jsou na ní vidět jen moje záda.

Čokolatérie

Poslední místo, které navštěvujeme je čokolatérie. Zde si objednáváme mix čokolád, což znamená, že máme možnost vyzkoušet hořkou, mléčnou i bílou čokoládu. Na každou z těchto čokolád ještě dostáváme posyp. Hořká čokoláda je doplněna chilli, mléčnou chuť doplňují oříšky a bílá čokoláda je posypána skořicí.

čokolaterie

Musím přiznat, že si v první chvíli vzhledem k velikosti misek myslím, že téměř nebudeme mít možnost ochutnat. Opak je ale pravdou, dáváme si přednost, kdo má právo sníst více čokolády.

čokolaterie

Výlet městem Tábor vám přinesu v některém z dalších článků 🙂 Určitě se máte na co těšit, jelikož jsme centrum prošly tolikrát, že známe téměř každou uličku!

Máte rádi čokoládu? Jakou máte nejradši? Byli jste už v
muzeu čokolády? Máte v plánu se tam vydat?

luckastefani


Další články z výletů:
Amsterdam
Ostrava
Vyhlídka Máj

8 komentářů

 1. Čokožrout nemá chybu, vypadá tak trochu jako hovínko :D.
  Montezuma sice vypil 50 šálků denně, ale měnit bych s ním nechtěla, bylo to hořké a kořeněné. To si dám raději jeden pořádný šálek kakaa se šlehačkou :).

  1. Jojo, no s tím vzhledem souhlasím 😀 50 šálků mi přijde extrém, jak píšeš, raději jeden šálek něčeho pořádného 🙂

 2. mnam, cokoladu mam velmi rada. raz som dokonca tiez bola v muzeu cokolady, ale v Bruseli 😀 ale tam nam nedovolili vyrobit si nieco vlastne z cokolady 🙁 😀

  1. V Bruselu? Tyjo, super, podle fotek to tam muselo být krásné 🙂 Jen je škoda, že návštěvníky nezapojují…

 3. Vypadá to tam krásně! My jsme byli v Táboře na festivalu čokolády, který právě tohle muzeum organizovalo a byla to paráda, takže si to dokážu představit, jaký je to tam. Čokoládu miluji, takže takové články mám moc ráda 🙂

  1. Jé v tom muzeu právě o tomto festivalu bylo zmíněno 🙂 Děkuji ♥

 4. Byla jsem tam a je to tam super. Lízátka z čokolády dělám i domácí, děti je milují. Veronika

  1. Domácí? Tak to bych brzy byla o člověka těžší 😅 Jen jsem koukla na web a mám chuť na čokoládu 🍫

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *