Autobusy mají také své dny

Dneska se podíváme na to, jak i autobusy někdy potřebují kamarády a také na to, že kvůli lásce dokáží překonávat neskutečný odpor okolí.

Počkej, půjdeme spolu…

Někdy i trolejbusy mají slabou chvilku. Jednou za čas každému někdo chybí a zřejmě takové pocity dokáží mít i trolejbusy. Jak jinak by se dala vysvětlit následující situace..

Trolejbus vyjel ze zastávky, cuk, cuk a zastavil. Ne, ne, to není možné, něco nesedí. Koukla jsem z okna a přišlo mi divné, že vedle nás stálo stále jedno a to samé auto. Ostatní auta kolem tak nějak projížděla, ale toto stálo na místě. Že by si potřebovala společně něco vyříkat? No tak trošku, tak nějak 🙂

Nebylo to ale nic ve zlém, autobus totiž asi chtěl autu ukázat cestu, a tak ho chytl za ruku. Teda trolejí za zrcátko, fakt! Řidička vystoupila asi po 5ti minutách a šla zjišťovat, co se stalo. Pokoušela se i vyprostit trolej ze spárů zrcátka, ale marně. A tak jsme vystoupili a každý z nás udělal něco málo pro své tělo, protože tímto problémem se zastavila celá trolejbusová i autobusová doprava. Doteď přemýšlím nad tím, jak vlastně k takové situaci mohlo dojít.

autobus

Ten, který protestoval

A ještě jedna situace… Také to určitě znáte, někde se vám líbí a nejraději byste tam zůstali. No tak autobus, ten o tom jen nepřemýšlí, prostě koná. A dokáže být zatraceně tvrdohlavý.

Vše začalo na zastávce, kde nastupuji cestou do školy. Chvíle čekání asi na čas a poté se dveře začaly zavírat, ale ne tak úplně. V trolejbusu máte čtyři dveře, každé má dvě křídla. (Chápeme, ne? Architektura trolejbusu by nám totiž šla 😀 ) Jelikož se autobusu na zastávce líbilo, tak se rozhodl, že se křídlem chytí a dál neletí – teda nejede. Při zavírání se totiž křídlo dveří úplně zaseklo do chodníku. Při otevírání to bylo v pořádku, při zavírání už ne. Každým pokusem řidiče zavřít i poslední křídlo, začalo mít s chodníkem pevnější vztah. Řidič se totiž snažil popojet, zda se to samo nespraví. Často je to ‚ono samo‘, ale tentokrát měl tento krok zcela opačný efekt. Křídlo dveří se do chodníku zcela zarylo.

Řidič s nově vzniklým vztahem nesouhlasil a rozhodl se pro radikální ukončení. Vystoupil a snažil se naší dvojici roztrhnout. Pokus byl ale neúspěšný, a tak se řidič vrátil zpět. Dotčeně se po několika neúspěších rozhodl dvojici nadobro oddělit. Popojel ještě o něco dál, takový nátlak náš pár nevydržel a povolil. Křídlo bylo naštvané, alespoň svůj nesouhlas dalo najevo tím, že se nemínilo zavřít zpět. Takový vzdor už řidič ale zvládl s přehledem. A tak skončila láska, kterou ještě dlouhou dobu bude
připomínat šrám v chodníku.

Na první článek se můžete prokliknout přes TENTO odkaz 🙂

A co vaše zážitky s autobusy? Chápete tu trolej?
Podpořili byste lásku autobusu s chodníkem? 😀

luckastefani


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *