Londýn 2019

Několik let jsem chtěla navštívit Londýn, vždy jsem se ale k zařízení výletu stavěla hodně flegmaticky. K Vánocům jsem dostala překvapení – letenky do Londýna na druhý víkend v březnu. A je to tady!

Ve čtvrtek 7.3. vyrážím společně s dalšími účastníky zájezdu do Prahy na letiště. Zde ještě nakupuji poslední dárky pro rodinu, u které budeme ubytovaní. Odlet probíhá pouze s pár minutovým zpožděním, což si myslím, že je zcela normální. Během letu si objednáváme přípitek – já si dávám cider.

Tak tedy na zdraví a na mou první návštěvu Londýna! Přilétáme až v nočních hodinách a na ubytování se dostáváme až po půlnoci. To mi ještě lekci dává sprcha – ale o tom více v jiném článku. V tuto chvíli už je totiž pátek a na dnešní ráno toho máme hodně v plánu.

Překvapení

Hned ráno mě čeká překvapení – snídaně v nejvyšší budově ve Velké Británii, která nese název the Shard. V této budově se ve 31. patře nachází restaurace s názvem Aqua Shard. Jako snídani volím tradiční anglickou snídani. Ještě předtím, než snídani dostáváme, máme možnost užít si nádherný výhled na velkou část Londýna. Tamní zaměstnanci jsou zvyklí, že si zákazníci do této restaurace přijdou nejen užít snídani, ale také i výhled.

Ale ruku na srdce, kdyby věděli, že si ze záchoda odnáším téměř stejný počet fotografií jako ze zbytku restaurace, asi by se nad tím pozastavili 😀 Mohu všem velice doporučit toto místo. Máte možnost se nacpat a ještě mít výhled na Londýn za téměř stejnou cenu, za jakou byste měli pouze výhled na London Eye. Věřím tomu, že obě tyto místa stojí za návštěvu.

Tower Bridge

Následně vyrážíme na k nedalekému Tower Bridge, na který se osobně těším vlastně nejvíc. Normálně bych se nejvíce těšila na to, až uvidím Big Ben, ale ten je v současné době v rekonstrukci, bohužel…

V dřívějších dobách, když ještě Tower Bridge nebyl postaven, byla jediná možnost, jak se dostat z jedné strany Temže na druhou, využít metro. Cena této cesty byla 1 penny.

V roce 1952, se řidič autobusu číslo 78 pokusil přejet most i přesto, že se jedno křídlo mostu již začalo zvedat. Naštěstí tento kaskadérský kousek skončil pouze pár zraněními.

Na druhém břehu

Přes Tower Bridge míříme do míst, kde se nachází fontána Girl with a Dolphin, kterou jsem nalezla až díky podrobnějšímu hledání různých míst v Londýně.

Londýn fontána

Na tomto břehu Temže míjíme taktéž Tower of London. Tento komplex se vzhledem k časovému vytížení rozhoduji pro tuto návštěvu vynechat. Zajímavostí ale je například to, že v Tower of London musí být stále nejméně 6 havranů. Pokud by jich bylo méně, říká se, že království padne.

Londýn Tower of London

St. Paul’s Cathedral

Pěškobusem následně míříme ještě k St. Paul’s Cathedral. U této katedrály narážím na první celkem ze tří černých telefonních budek, na které jsem během této návštěvy narazila.

Také se v tomto místě nachází jedinečná, velice zajímavá značka.

Londýn značka

Chystáte se letos na nějaké výlety? Plánujete také něco v zahraničí?
Navštívili jste někdy Británii? Případně, jak se vám tam líbilo?

luckastefani

6 komentářů

  1. V Toweru jsem byla a až budete mít někdy čas, stojí to za to! Taktéž interiér katedrály a Šeptající galerie v kopuli. Já teda ještě miluju Přírodovědecké muzeum. 😊 Jinak na vrcholek toho mrakodrapů bych moc chtěla, a už vím, kam zamířím příště. 😊 Díky za tip.

    1. Děkuji mockrát, určitě až tam pojedu znovu, tak bych se tam chtěla podívat 🙂

  2. Luci, krásný 🙂 Londýn a celá Anglie je moje srdcovka, takže jsem se pokochala tvými fotkami 🙂 A jak se ti Londýn líbil?

    1. Děkuji Jani, líbil se mi neskutečně 🙂 Myslím, že za těch pár dnů, které jsem tam strávila, jsem navštívila vše, co se dalo 🙂 Ale samozřejmě bych se tam ráda ještě někdy vrátila.

  3. Vypadá to jako opravdu parádní výlet, který sis moc užila! A ta snídaně s výhledem? Krása! Cestovatelské články mám hrozně ráda. Za 2 týdny vyrážím do Budapešti a tvůj článek mě úplně navnadil na cestování, a tak se strašně těším. 😀

    1. Bylo to neskutečné, vyplatilo se počkat 🙂 Těším se na Tvůj článek z Budapeště ♥

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *