Londýn 2019 | část druhá

V dnešním článku se vydáme na další Londýnské místa, dokonce navštívíme hned dvě miléniové stavby a také rychlé nakoukneme do muzea. Tak jdeme na to!

Nedaleko katedrály sv. Pavla (St. Paul’s Cathedral) se nachází most, který nese název Millenium Bridge. Název se samozřejmě odráží od roku, ve které byl tento most otevřen – r. 2000. Zajímavostí je to, že se tomuto mostu také přezdívá ‘klátivý’, jelikož velký počet chodců přecházející přes tento most způsoboval kmity mostu. Momentálně je tento jev potlačen úpravami, které se na konstrukci mostu provedly.

POZN. Znáte nějaký most, který se s vámi houpe? My v Budějcích třeba jeden takový máme také 😀

Jelikož se již blíží doba oběda, míříme na nedaleký trh, na kterém poprvé ochutnávám ústřice. Mám zde také možnost přičichnout k lanýži… Málem mě to stojí všechny čichové buňky, téměř se klátím k zemi. Měli jste někdy možnost k ‘vůni’ lanýže přičichnout? Ráda si přečtu vaše reakce a zkušenosti!

London Eye

Metro, kterým se přesouváme k London Eye mi dává zabrat, ale to vám popíšu v posledním článku. Tato stavba je druhou výše zmiňovanou milénionovou stavbou 🙂 Zajímavostí ohledně Londýnského oka je to, že se zde nachází celkem 32 kabinek. Číslování je ale od 1 do 33, protože je vynecháno číslo 13. Asi jsou v Londýně pověrčiví…

Dále míříme k nedalekému Westminster parlamentu. Jelikož je Elizabeth Tower – ano, hovorově Big Ben – v rekonstrukci, mám promyšlený plán na fotografii, kterou si chci z tohoto místa odvést. Big Ben je název zvonu, který se ve věži nachází. Cestou kolem Westminsteru míjíme demonstraci taxikářů.

londyn big ben

Plní zážitků se vydáváme ještě na Trafalgar square a na PiccadillyCircus, tam dokonce potkáváme imitátora Mr. Beana. Následuje rychlá návštěva Oxford street a páteční náročný den je za námi.

Kde bydlí princ Harry..

V sobotu procházíme přes Hyde park. Parkem se dostáváme k Kensingtonskému paláci, ve kterém bydlí královna a několik dalších osob z královského rodu. Zkoumáme, jak daleko od sebe bydlí princ Harry a princ William. Pokud to někoho z vás zajímá, můžete se na to podívat na tomto webu.

Pokračujeme v cestě a dostáváme na rychlou návštěvu do Nature Historic muzea. Zde bychom potřebovali celý den, abychom se mohli více pokochat a projít něco víc, než pouze dinosaury a kostru žirafy.

Ale to přece není Buckingham…

Metrem, ve kterém nám zpříjemňuje cestu místní pouliční skupina, se dostáváme k místu na které reaguji ‘ale to přece není Buckingham’. A ono pche, právě se před námi nachází jedna z nejznámějších budov. Dokonce máme štěstí a v neděli dopoledne se koná výměna stráží.

Na doporučení místních ještě míříme k British muzeu. Zde nám ale chuť na návštěvu kazí řada, která téměř nemá konce. Rozhodujeme se tedy pro náhradní plán – návštěvu nedalekého Starbucks. Procházíme ještě čtvrť zvanou China Town a opět procházíme skrz Piccadelly Circus.

Samozřejmě se nám ‚podařilo‘ zažít i typické počasí v Anglii. A kolik dokážete najít typických prvků pro Anglii na druhé fotografii? 🙂 Své typy prosím pište do komentářů.

Tímto je má první návštěva Londýna u konce. Ještě se můžete těšit na jeden článek, který se bude věnovat prekérním situacím spojeným s tímto výletem.

luckastefani

4 komentáře

  1. Já jich vidím asi 14 -> autobusy, taxíky, telefonní budka, typické velmi výrazné zbarvení záchranářských vozidel, opačný směr dopravy, časté zvýraznění národní hrdosti (vlajka), styl chodníků, druh asfaltu (teda alespoň mě se vždycky zdál tmavší), žluté čáry krajnice vozovky, hnědošedé budovy, mraky lidí, žluté poznávací značky, „zaoblená“ okna, srdíčkovité lampy a pokud je to poblíž Elizabeth Tower, tak žádná z budov není větší než již zmíněná věž

    1. Tyjo, děkuji za komentář. Musím napsat, že tedy klobouk dolů, osobně jsem byla pouze na čísle 7 😀

  2. V Londýně jsem zatím nebyla, ale určitě ho mám v plánu navštívit. A doufám, že co nejdříve 🙂 Fotky a tipy jsou super, doufám, že je využiji 🙂

    1. Doufám, že se Ti brzy podaří toto úžasné město navštívit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *