Střípky roku 2019

Áááá to je ostuda, poslední článek jsem vydala před dvěma měsíci, vlastně před rokem. Doufám, že toto bude ten zlomový článek, po kterém opět začnu přidávat pravidelně. Pojďme společně prolétnout to, co se v roce 2019 u mě událo. 

Trošku přemýšlím, jestli to mám brát podle měsíců, nebo jak si na různé události vzpomenu. Řekněme, že vy už znáte výsledek, já stále váhám… Tak začneme podle měsíců, stejně to všechno zase překopu, jak se znám. Ehm, když to vzpomínání asi možná bude trošku bolet, nějak nemám nejmenší tušení, co se stalo před rokem 😀 

Cestování

Někdy na začátku roku jsem si řekla, že budu víc cestovat. Nějakou chvíli mi to vydrželo, ale nic se nemá přehánět. Takže ano, plánovala jsem si výlety, z nichž některé jsem také uskutečnila. Třeba jsem segru vytáhla do Muzea čokolády, nebo jsme několikrát cestovali do Prahy koupit segře boty.

Co si moc dobře pamatuji je březen – doufám, že to byl březen – kdy jsem poprvé navštívila Anglii, můj mnohaletý sen. Do Londýna jsem cestovala s bratrancem a jeho přítelkyní, kteří zde už několikrát byli, tak jsem výlet měla i s průvodci. Navštívila jsem toho nespočet, také i proto vyšly dokonce tři články!

V létě jsme se opět s rodinou vydali do Chorvatska k móři. Díky jednodennímu výletu do Bosny a Hercegoviny se mi podařilo v tomto roce již navštívit druhou novou zem v tomto roce! Dokonce jsem měla možnost vykoupat se ve vodopádu, ale… Koho by napadlo, že tam skoro nikdo neplave, protože ta voda byla tak ledová, že když jsem tam stoupla po kotníky, tak mi promrzlo celé tělo. Na druhou stranu nevím, jestli ještě budu mít možnost se ve vodopádech někdy koupat, proto jsem se nakonec odvážila a šla si zaplavat. 

Škola

Na přelomu února a března jsem dospěla k názoru, že tento akademický rok budu skládat pouze státnice a obhajobu bakalářky si odložím až na další semestr. Zpětně teď na to koukám tak, že jsem alespoň měla čas naučit se na státnice tak nějak v klidu. Kdybych k tomu měla psát bakalářku, tak mám určité obavy, že by možná ani jedno nedopadlo. Každopádně státnice jsem na konci května úspěšně složila! Yey.. ♥

Po letních prázdninách jsem do školy (ne)nastoupila, mám uzavřený index, vlastně celé studium a pouze čekám na obhajobu bakalářky. Bakalářku jsem v prosinci 2019 úspěšně odevzdala a ke konci ledna jsou obhajoby, pokud to klapne, tak určitě vyjde článek. Vlastně od té doby to tak nějak bylo všechno už o bakalářské práci. Také kvůli tomu jsem postupně přestávala nové články vydávat. Bylo to náročné, x hodin psaní textu, to pak člověk nemá nějak chuť něco dalšího psát, bohužel. 

Překvapení

Jen pár dní po složení státnic jsem měla narozeniny a to mě kurýr překvapil pugétem růží. Poměrně dlouho jsem nevěděla, kdo je poslal. Po několika neúspěšných a hlavně trapných dotazech jsem rozhodla, že to vzdávám a řešit kdo to poslal nebudu. Jakým ‚překvapením‘ bylo to, když se mi jedna osoba po nějaké době svěřila, že růže odeslala.

#najednotema

Během léta jsme s několika dalšíma blogerkama spustily spolupráci #najednotema, kdy každá z nás jednou za 14 dní vydala článek na dané téma. Tato spolupráce mě hodně nadchla nejen z toho důvodu, že každá z nás vždy pojala téma zcela odlišně, ale také proto, že jsme díky tomu dala blogu určitý řád. Ten sice bohužel během psaní bakalářky pominul, ale věřím, že po Novém roce bychom mohly pokračovat. Chceš se přidat? Neváhej a napiš nám, za mě tuto zkušenost mohu všemi deseti doporučit!

Když to vezmu celkově, tak samozřejmě tento rok, tak jako každý jiný, přinesl vzestupy i pády. Chtěla bych vám poděkovat za veškerou podporu, které se mi v roce 2019 od vás dostalo. V době, kdy jsem pravidelně vydávala články byla zpětná vazba úplně neskutečná! Přeji vám, ať rok 2020 vám přinese mnoho úspěchů, splněných přání, ale především se vás drží zdraví.

A jaký byl váš rok 2019? Přejete si, aby 2020 byl lepší? Nebo vám stačí, pokud bude alespoň stejně dobrý? Máte už na tento rok nějaké plány?

luckastefani

8 komentářů

 1. Hodně štěstí u obhajoby! 🙂 Mě čeká obhajoba diplomky + státnice v červnu, takže moc dobře rozumím tvé situaci 🙂

  1. Děkuji mockrát, nápodobně, ať se Ti obojí podaří 🙂

 2. Paráda, stihla jsi spoustu skvělých věcí a zvládla vše! Obhajoba bakalářky dopadne určitě na výbornou a pak se zase vrátíš k článkům 🙂
  najednotema je super projekt i nápad, obdivovala jsem ho u vás všech! Ráda bych se přidala, pokud tedy nabídka platí! 🙂

  1. Doufám, že nyní už bude čas a chuť psát 🙂 Jelikož jsme neměly rozvrh, tak jsem psala, zda budeme pokračovat a dám ti vědět 🙂 Díky moc, budu se těšit na případnou spolupráci

 3. Hezké shrnutí. Pro mě byl minulý rok pěkný, spousta splněných snů i cílů, doufám, že na stejné vlně to bude i letos, ne-li ještě lepší! A tobě přeji to samé!

  1. Určitě, věřím tomu, že to bude ještě lepší 🙂 Ať se daří!

 4. Milá Lucko,

  moc hezký článek a je vidět, že rok 2019 pro Tebe byl hodně, ale opravdu hodně úspěšný a navíc…plný zážitků! Mám ale jedno přání – začni skutečně zase víc psát. Patříš mezi blogery, od kterých si vždy rád přečtu nový příspěvek. Tak ať mám co číst nového, sakramentas! Mysli na to, že odborné knihy se mi už číst nechtějí a spíše bych si rád přečetl něco, co mi zlepší náladu. 🙂

  Do roku 2020 přeji, ať jsi šťastná, spokojená a úspěšná minimálně tolik, jako v loňském roce.
  S přáním krásného dne
  Aleš Otava z http://www.alesotava.cz

  1. Aleši díky! Pokusím se vydávat alespoň jednou týdně, jak tomu bylo dříve 🙂 Mám teď několik nápadů a pokud vyjde pokračování v #najednotema, tak by to opravdu nějakou dobu mohlo pravidelně fungovat 🙂
   Tobě také mnoho úspěchů v magickém roce 2020!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *