Začala jsem malovat

Už nějaký ten pátek mám v hlavě několik nápadů, které bych postupně chtěla realizovat. Rozmýšlení, jak mají tyto projekty vypadat, mě přivedlo na něco nového. O tom jsem tedy vůbec dál nepřemýšlela a skočila jsem do toho po hlavě.

Nikdy jsem si pořádně nerozuměla s barvičkama. Tužka byla můj kamarád, barvy nepřítel. Přišlo mi jednodušší kreslit, než malovat. Přecijen tuha tužky nemá tolik odstínů jako duha jednotlivých pastelek. Nemusela jsem řešit, jestli je to taková nebo maková růžová, prostě šlo o určité množství tuhy.

A když jsme si teď vysvětlili, proč to nešlo, přejdeme k tomu, jak to prostě půjde.

Nový začátek

První zlom bylo malování na obličej, spolu s ním také přišel pokus o malování náušnic. U náušnic jsem opět pochopila, že bude nejjednodušší, když to přenechám jiným. Pár let přešlo a já za tu dobu téměř nevzala barvy do ruky. Výjimkou byly fixy a zvýrazňovače na psaní.

Před pár dny, při vymýšlení detailů k jednomu nápadu, jsem vzala do ruky štětec, barvy a rozhodla jsem se prokrastinovat. Blok, washi a začala jsem malovat. Pár inspirací v zamýšleném stylu jsem nějakou dobu vídala na instagramu. Nikdy by mě ale nenapadlo, že mě to začne tolik bavit. Prozatím maluji obrázky ve stylu jakýchsi záložek do knížky, postupně bych chtěla zkusit namalovat nějaký větší obrázek.

maluji
Nyní máte před sebou na moje prvotiny 🙂

Krok za krokem

Začínám zlehka barevným pozadím s obrysy, které znázorňují různé siluety. Postupem času bych chtěla zkusit nějaký jiný pohled na přírodu, ale nic se nemá přehánět ŽE JO. Nerada bych, aby jsem nyní malovala v jednom kuse a pak by mě to přestalo bavit. Budu postupovat pěkně v klidu, polehoučku a věřím, že o tom na blogu ještě něco uvidíte 🙂

Normálně bych tento článek nechala ještě uležet v konceptech a za nějakou dobu bych se k němu vrátila. Ale vím, že když jej vypustím do světa, tak si pro sebe vytvářím určitý závazek. A třeba když si někdy časem přečtu tyto své ‘prvotní’ pocity, tak mě to k tomuto koníčku ještě více potáhne.

Tímto článkem bych chtěla sdělit pointu, že není třeba věci a události lámat přes koleno. Pokud to tak má být, cestu si k tomu najdete (nebo si vás to najde samo), pokud ne, zbytečně byste se tím zatěžovali.

Maluji
Pokud máte zájem sledovat mé kroky a pokroky, můžete mě sledovat na Instagramu @luckastefaniart

Kdo pozná na fotce výše o jakou jde budovu a z jakého je města?
Jaký máte vztah ke kreslení/malování?

luckastefani

9 komentářů

 1. Jsi vážně šikovná. Sama jsem se nedávno pustila do malování a taky jsem začala jakoby záložkami do knih. Na větší obrázky si zatím nevěřím, ale doufám, že v budoucnu vylepším své schopnosti.

  1. To je super, to bychom se mohly společně inspirovat ♥

 2. velmi pekne obrazky. ja som svojho casu namalovala par obrazkov na platno, ale uz par rokov mam utlm. relativne nedavno som si aj kupila skicar, ze mozno nieco namalujem, ked k tomu budem mat prostriedky, ale pravdupovediac nemam napady, takze to nejdem hrotit.

  1. Děkuji moc 🙂 Určitě přijde ten správný čas, kdy si k tomu najdeš cestu 🙂

 3. Wau! Nadpis „Začala jsem malovat“ a pak se podívám na ty obrázky a je to jak od vykresleného autora. 🙂 Moc pěkné. To moje patlanice, o které jsem se pokoušela, když jsem vodovky vytáhla pro mou skoro tříletou Baru, ty nechtějte vidět. 😀

  1. Veru, děkuji! Určitě nějaký základ tam bude z kreslení, ale.. 😀 Každý má svůj styl a když se podívám na nějaké díla, které nechápu a jakou mají díky autorovu jménu hodnotu, tak se nestačím často divit 🙂

 4. Klobouk dolů. Ty „první pokusy“ vypadají opravdu parádně. 🙂 Vůbec bych neřekla, že se s barvičkama nekamarádíš. Jde ti to 😉 Přeji ať tě to baví i nadále.

  1. Děkuji mockrát Ari, doufám, že brzy budu pokračovat, abych se mohla zlepšovat 🙂

 5. omg mně je teprve 11 ale moc bych chtěla umět takhle malovat a snad se to nekdy i naučím ale zatím zkouším takové ty lehčí obrázky moc děkuju za inspiraci…😊

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *