Tvořím | Úvod

Jsem neposedný člověk, to naznačuje i několik sportů (gymnastika, atletika, tancování…), které jsem kdy dělala.. Někdy ale fyzická aktivita není to, co zrovna člověk potřebuje. Jako každý, i já někdy potřebuji trošku té psychické a tvůrčí aktivity.

Kreslení

Samozřejmě v době, kdy jsem navštěvovala gymnastiku, tak mnoho práce kolem nebaylo možné, ale i tak jsem se ve volném čase zúčastnila kurzu „Kreslení pravou mozkovou hemisférou – pro děti“. Tento kurz, který trval celý týden jarních prázdnin, mě ale moc neoslovil, a tak kreslení nebylo na programu mých volných dnů. Následně poté, co jsem skončila s gymnastikou, jsem začala psát články na blog a také jsem se zúčastnila dalšího kurzu „Kreslení pravou mozkovou hemisférou“, který tentokrát trval pouze víkend. Možná to bylo i předchozí zkušeností, ale určitě i tím, že jsem byla o něco starší, ale kreslení mě poté začalo více bavit. Kreslila jsem hlavně zahraniční celebrity, protože jsem vždy říkala „musím kreslit někoho, koho nepotkám, protože bych se mu poté musela ještě hodně dlouho omlouvat, kdyby se mi portrét nepovedl“. Nejméně dva portréty mi také zůstaly na střední škole, kterou jsem navštěvovala. Jako povinně volitelný předmět jsem si totiž zvolila výtvarnou výchovu – byla to pro mě cesta nejmenšího odporu.

Také ráda vyrábím podle DIY návodů, tuto aktivitu jsem hodně využívala jako au pair.

Malování na obličej

K 18tým narozeninám jsem dostala poukaz na kurz malování na obličej, který jsem si velice přála. Osobně mě velice fascinovaly obrázky, které jsou schopní někteří, zejména na obličeje dětí, namalovat. Kurz probíhal v Praze a naučila jsem se zde základním technikám, které jsou k malování na obličej potřeba. Od výběru správných barev – hypoalergenních – až po první kresby. A právě zde jsem se rozhodla, že bych se právě tomuto chtěla ve svém volném čase věnovat. Nakoupila jsem si první barvičky a mohla jsem trénovat.

Naštěstí mám v okolí několik dětí, které byly ochotné svěřit mi svůj obličej pro mé nacvičování správných tahů. Nevím, co je hnacím motorem ostatních ‚facepainterů‘, ale já mám svůj jasný. Když si před vás sedne holčička, která se po pár minutách dívá do zrcadla a nemůže uvěřit, že ten motýl je opravdu na jejím obličeji a má úsměv od ucha k uchu, nebo když přijde chlapeček, v pár chvílích odchází jako Spiderman a má z toho neuvěřitelnou radost.. Přesně o tom pro mě je malování na obličej, kvůli tomu dělám to, co dělám… Pro více fotografií www stránky: svet-kreativity.wgz.cz(Po dobu pobytu v zahraniční jako aupair mám dočasně přerušenou živnost) FB: Malování na obličej České Budějovice

Náušnice

Ale jelikož jsem chtěla svou kreativitu posunout dále, rozhodla jsem se, že začnu vyrábět náušnice. Zpočátku jsem pouze skládala komponenty k sobě a tím jsem vytvářela jedny z mých prvních náušnic. Pak ale přišel impulz, kdy mi má sestra řekla, že by chtěla náušnice s jednorožcem.. Ať jsem hledala v jakémkoliv obchodě, takový motiv jsem nemohla najít a ani jako komponenty jsem jednorožce nenalezla. Je hezké mít vizi, ale ještě lepší je to, když vaše vize začíná mít tvar a je hmatatelná.

Samozřejmě první pokusy o náušnice nebyly takové, jaké jsem si představovala, ale už i v tu chvíli vznikly náušnice, které bylo možné nosit. A tak po pár úpravách jsem si našla svůj styl ručně malovaných náušnic, na kterých je možné vytvořit jakýkoliv motiv, který si kdo vymyslí. Náušnice s sebou vozím na akce, na kterých maluji na obličej a i přesto, že těchto akcí nebylo mnoho, pár náušnic s označením LUSi DESiGN si již své nové majitele našlo. Pokud by Vás napadl nějaký motiv, který by v mé kolekci neměl chybět, budu ráda, když mi svůj nápad napíšete na email, nebo do komentáře 🙂 . FB: LUSi DESiGN

(—Mám dočasně přerušenou živnost—)

Lucka Stefani

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *