Stalo se | Říjen 2017

Nevím zcela určitě, jak se postavit k blogu – jak často a co pořádně přidávat, zda přesunout blog na WordPress..

Od té doby, co začala škola je to asi tak, že 3 dny jsem téměř celý den ve škole, čtvrtek se vzpamatovávám a mám gymnastiku, pátek často dělám resty ze školy, ale i tak je tento den volnější, následně víkend, kdy se snažím opět jet naplno. Vím, že každý má stejné množství času a je jen na něm, jak tento čas využije.. Ale mě přijde, že nestíhám nic..

Je toho všeho tak málo (zdá se), ale přitom tak mnoho. Snažím se si zapisovat vše důležité a nezbytné, ale přijde mi, že vše přibývá bez mého vědomí.. No nic, konec stěžování si a říkání „ale“. Pár informací z posledních dnů a týdnů, abych to všechno dohnala..

Jsem téměř měsíc a půl zpět na škole a už se trošku začínám zabydlovat. Jelikož jsem měla přerušené studium, tak jsem se ocitla mezi novou skupinou studentů – ale sem tam se setkám i s o ročním staršími spolužáky. Zpočátku jsem se nového kolektivu bála – přeci jen jsou společně už rok, ale na vysoké je to zase něco jiného. Na různé přednášky chodí různí spolužáci, jelikož jsou jednotlivé předměty určeny dle specializací.

Můžu jít slavit, mám nový notebook, a tak s sebou nemusím tahat externí klávesnici – když jsem byla v Holandsku, tak se mi podařilo klávesnici notebooku polít a.. No, článek Samá voda mluví za vše 🙂 Ale politý notebook stále funguje a možná se mu i poštěstí a bude mít vyměněnou klávesnici.. Co dodat k novému notebooku… Jelikož je nový, tak má Windows 10, tak nám trvalo nějakou dobu, než jsme našly společnou řeč – ale podařilo se!

Roos měla před dvěma týdny už 10. narozeniny. Samozřejmě jsem na ní nezapomněla a zaslala jsem jí balíček s několika dárky. Měla radost, že jsem si vzpomněla, já měla radost, že balíček došel.. Přeci jen jsem měla celkem obavy kvůli zemi – Holandsko – více info ZDE.

Doufám, že jste se přesunem času nijak neochudili o ‚hodinu spánku navíc‘, protože pokud to máte vymyšlené jako já, tak o přesunu času upozorňujete všechny okolo, ale ve výsledku se vzbudíte, jakoby žádný přesun nenastal.. Teda, abych to vysvětlila. Mám sportovní hodinky, které jsou přes Bluetooth spárované s telefonem. Jelikož se mi ale telefon vždy večer vypíná a ráno v 7 hodin se opět zapíná, tak ještě ve chvíli, kdy mi začal zvonit nastavený budík na hodinkách (6:40) byl telefon stále vypnutý a tudíž se hodiny na hodinkách ještě neaktualizovaly. To vtipné na tom je to, že jsem normálně vstala, připravila jsem se ven a ve chvíli, kdy jsem byla připravená, jsem zjistila, že je teprve 6:19. Asi jsem začala cestovat v čase nebo další možnost, že jsem tento přesun času moc nezvládla..

Jak zvládáte posun času vy?

Četla jsem, že Polsko chce změnu času zrušit, jste pro anebo proti? Osobně si nedokáži úplně představit, jak by to bylo.. Protože pokud byste jeli do Polska, tak byste mohli ztratit, nebo naopak získat jednu hodinu, při následném návratu zpět do ČR by nastal, ale vlastně nemusel (pokud byste se vrátili v době po změně času), opak. Zní to zajímavě, ale tedy asi i přes letošní potíže bych se mezi příznivce této změny zřejmě nehlásila.

Lucka Stefani

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *