Oslava | Dovolená 2018

Tímto článkem bych zřejmě uzavřela letošní dovolenou v Chorvatsku. Mohli jste si přečíst, jak jsme málem na dovolenou neodjely a nebo také, jak jsme měli tu ‘čest‘ jet místním turbobusem. Dnes se přesuneme až na téměř konec týdne, kdy moje sestra Katie slavila ‘sladké‘ šestnácté narozeniny.

Jelikož jsme bydlely v malé vesnici, nebylo moc toho, z čeho jsme mohly jako o překvapení přemýšlet. Ale nakonec se nám to povedlo! Katie si den předem napsala, co by během svých narozenin chtěla stihnout, tak tedy i my nyní můžeme začít procházet to do list 🙂

Vstávat a připít

Hned ráno jsme se vydaly na pláž, kde probíhala naše rozcvička. No to nám moc nešlo… Jediná Katie má taneční nadání, a tak u nás (mě a mamky), tanec spíš vypadal jako tanec na přivolání deště (omlouvám se mami, musela jsem 😀 ). Hned po rozcvičce jsme šly na přípitek na segry zdraví a pak jsme vyrazily na tradiční snídani. Ale jak kdyby to místní tušili, dnešní snídaně nebyla typická jako předchozí dny, ale dostaly jsme palačinky. Tentokrát se ale na rozdíl od minule, do nich Katie pustila velice ráda. Zbytek dopoledne jsme strávily samozřejmě u moře.

Katie narozky

A je to tady

Odpoledne přichází ta pravá chvíle na překvapení. Snažíme se být nenápadné tím, že půjdeme na druhou pláž, ať se s tím místem rozloučíme. Sakra.. Nejde to podle plánu, a tak na místě, kde se má konat překvapení, čekají další lidé. Ve výsledku to ale nevadí, Katie má nějaký čas na psychickou přípravu (i když teda možná naopak..). Překvapení je totiž let padákem, který je tažený za lodí. No ale vzhledem k tomu, že nám bylo od začátku jasné, že Katie sama nepůjde, tak jsem (ne)dobrovolně tento zážitek sdílela také. A jak to vůbec probíhalo?..

Dostaly jsme záchranářské vesty (co kdybychom spadly, že jo) a dali nám takové popruhy se sedátkem. Poté jsme už šly na loď a vyjeli jsme s kapitány na moře. Po chvíli plavby se začal zvedat padák a my jsme se šly připoutat. Za chvíli se do nás opřel vítr a my jsme letěly. Měly jsme rozhled po celém okolí a dokonce jsme se obě shodly na tom, že jsme viděly delfína ♥ Ve vzduchu jsme zřejmě strávily více času, než jsme byly domluvené, možná jsme i byly ve větší výšce.

Woow, bylo to bláznivě úžasné! Doporučuji všem vyzkoušet!.. Teda asi ne jedině osobám s problémy se srdcem, protože ten prvotní tlak byl opravdu velký a také těm, kteří mají strach z výšek.

Všechno má svůj čas

Po tomto zážitku jsme naposledy mířily na naši oblíbenou pláž. Přijde mi, že i příroda věděla o narozeninách Katie, protože tu na ní čekalo další překvapení. Celý týden byly normální vlny, ale na této pláži nás vítaly obrovské vlny, což je něco, co tu Katie celou dobu chybělo. Milovník zvířat se nezapře.. Jelikož tam bylo mnoho toulavých a hlavně vyhublých koček, tak další a poslední přáním bylo ‘krmení místních koček‘. Kočkám jsme do misek v průběhu dne několikrát donesly mléko a to jim velice šmakovalo.

Po večeři jsme si už jen dopřály třešničku na dortu v nedalekém městečku Igrane. Jsou zde úžasní zmrzlináři a když jsme tam byly den před, tak nám udělaly tu nejúžasnější zmrzlinu, kterou jsme kdy měly.

Katie narozky

Tak co, šli byste na padák? Slavili jste někdy narozeniny v zahraničí?

luckastefani

2 komentáře

  1. Pekné fotky, určite si si to užila! ଘ(੭ˊᵕˋ)੭*

    Blog de la Licorne

    1. Děkuji, jojo, překonání sama sebe jsme si užily nejvíce 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *