Mug cake vs. knedlík

Také jste se už někdy zamysleli nad tím, jaká je spojitost mezi houskovým knedlíkem a mug cake? Ne?! A je to vůbec možné? Já mám tuto myšlenku vždy, když míchám suroviny na jedno z nich.

Mug cake

Mug cake by se dal přeložit jako misková buchta a jde o jednu z mých oblíbených snídaní. Poslední dobou mám ve zvyku dávat si sladké snídaně, protože díky tomu mám potom během dne klid od chutí na sladké. V Holandsku jsem si našla nějaký základní recept, který jsem si za tu dobu trošku poupravila..

Existuje plno receptů, za základ se dají považovat vločky, vejce, mléko/jogurt a prdopeč. Jelikož nechci sladit cukrem, tak do mug cake (raději to nebudu skloňovat..) dávám banán na oslazení. Základ vždy dodržuji a potom někdy experimentuji. Jednou přidám skořici, jindy kakao nebo ochucený jogurt. Znáte to, dokud něco nevyzkoušíte na vlastní kůži, nebudete vědět, jaké to je. Prozatím tedy musím říct, že jakákoliv kombinace byla chutná.

Mléko vs. jogurt

Když jsem si hledala recept, tak jsem si vyhledala nějaký, ve kterém se přidával jogurt. Vždy mi ale mug cake přišel hodně těžký, a tak jsem se jednou rozhodla přidat místo jogurtu mléko. Od té doby vždy do receptu přidávám mléko, přijde mi pak mug cake lépe stravitelný. Nebudu vám lhát, někdy mi sníst tuto snídani dá pořádně zabrat, ale zase zasytí na celé dopoledne.

Recept

Současně tedy vždy připravuji podle receptu: 40g vloček, 1 vejce, 1 banán, troška mléka, 1 lžička prdopeče.
Všechny ingredience dám do mixéru a rozmixuji, poté těsto vyleji do misky a dám na 3 minuty do mikrovlnky. Poté, co je hotovo, vyklopím mug cake na talíř a podle chuti přidám jogurt, ovoce a nebo třeba kousek čokolády. Koukala jsem a někteří mug cake dávají místo mikrovlnky do trouby, s tím ale zkušenost nemám.

Mug cake vs. knedlík?!

No a co teda má společného mugcake s houskovým knedlíkem? Pět ingrediencí 😀 Vločky/mouka, vejce, banán/rohlíky, mléko, prdopeč/sůl. Je mi jasné, že každý dělá domácí knedlíky jinak, ale víte co… Hlavou mi to jde pokaždé, a tak jsem to potřebovala ventilovat dále.

Jak to máte vy, snídáte? Máte raději sladké nebo slané snídaně?
A už jste někdy měli mug cake?

luckastefani

4 komentáře

  1. Mugcake jsem zkoušela už mockrát a zjistila jsem, že když se místo banánu dá jablko, tak je o dost chutnější a vláčnější 😀 Ale nijak moc ho nevyhledávám, takže jsem ho už hodně dlouho neměla, jelikož většinu dní ani nesnídám 🙂

    Karolína & Korea v Česku

    1. Jednou jsem chtěla zkusit jablko do mug cake, ale nakonec jsem to zavrhla.. Ale po Tvojí zprávě to tedy vyzkouším, jsem na to zvědavá. Díky

  2. Mugcake je záchrana v nouzi ! 😀

    FIT MADDIE

    1. Nemůžu nesouhlasit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *