Jaké události nastaly v průběhu roku 2022?

Ještě nedávno se psal rok 2022, který byl náročný, věřím, že téměř pro všechny. Proto se teď v tom mračnu náročnosti vynasnažím najít nějaké slunce, které za mraky bývá schované.

Jak jednou řekla má kamarádka “čas letí jako smažená kobliha”. Doteď nevím, z čeho toto moudro vzniklo, ale zato vím, co mělo znamenat. Význam je jednoduchý – čas prostě běží sakra rychle, moderní technologie a uspěchaný způsob života tomu moc nepomáhají.

Pár dní už tak má mnoho z nás problém, že při psaní datumu musí poslední číslici roku přepisovat. Ale je to dobré, dvojka jde na trojku přepsat poměrně elegantně. Příští rok to bude už trošku těžší.

Osobní rozvoj

Od začátku roku 2022 jsem se rozmýšlela, co bych chtěla a měla po škole dělat. Poměrně velký hráč bylo zahraničí. Do Ameriky jako au pair nebo někam pomáhat jako dobrovolník, prostě vypadnout. Nakonec ani jedno, ale jako paradox považuji to, že za velkou louží skončila moje segra.

Studium

Poslední semestr na škole byl o poznání klidnější než ten předchozí. V zimním semestru jsem totiž byla na koberečku u vedení, protože mě ve škole měli za největšího hackera na škole. Mě, chápete to? Nastavení procesů prostě mělo mezery a já měla takové štěstí, že jsem na jednu z nich narazila. Už jsem se bála, zda nepoletím, protože některá tvrzení tomu napovídala. Ale nakonec ne, naopak to přispělo uvolněné atmosféře. Když jsem totiž potkala někoho zasvěceného, tak ostatním líčil, jaký jsem univerzitní hacker. Takový hacker proti své vůli.

Přes různá úskalí se mi v červnu nakonec podařilo dokončit studium. Skončila tím jedna kapitola. Druhá a o to větší výzva, začala.

Státnice 2022
Státnice úspěšně za mnou

Nová práce

Skočila jsem po hlavě do neznámého, dvojitého neznámého. Střední a základka, co se může pokazit? Přišlo mi to, jako lepší varianta než začínat najednou na částečný úvazek ve firmě a ve škole. Příprav na výuku bylo hodně, sakra hodně, ale nejdůležitější pro mě byl kolektiv, a tam jsem na základce narazila. Zato na střední to fungovalo, funguje a doufám, že fungovat bude.

Mít půl úvazku je pěkné, ale já se cítila nesvá, přišlo mi, že se flákám. Dala jsem si nějaký čas na zpracování všech těch změn. Moc dlouho mi tento volnější harmonogram nevydržel. Ještě ten samý měsíc jsem už jednala s firmou, do které jsem měla nastoupit jako tester. Vznikla z toho tedy kombinace, kterou jsem si od začátku přála… Škola, ve které budu předávat znalosti a učit ostatní a firma, ve které se budu učit já. A za mě zatím dobré, nemůžu si stěžovat.

Kabinet

Stěhování

Velkým krokem bylo stěhování za přítelem do jiného města. Částečně jsem si samostatnost vyzkoušela už během studia nebo v Holandsku, ale každá zkušenost je jiná. Nové město (spíš vesnice, jak moc ráda říkám) přináší nové možnosti. Teď ještě zapracovat na nových přátelstvích, vytvořit si pevné zázemí a bude to fajn.

To jsou moje asi největší změny za uplynulý rok. Všechny byly náročné, ale všechny mají nějaké slunce, které nakonec vysvitlo. Ať to byla změna větší nebo menší, věřím, že je to tak, jak to být má.

Jaké změny u vás proběhly v roce 2022?
A podaří se vám také v té náročnosti (pokud byly)
najít nějaké slunce za mraky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *