Dopisy | Píšu pohádku

Jak už jste si mohli přečíst, psaní dopisů s lidmi po celém světě je jedním z mých koníčků. Když jsem našla svého prvního penpal kamaráda, tak jsem byla v situaci, kdy jsem si říkala ‘a co jako mám v tom dopise psát‘. V souvislosti s několika dotazy jsem se rozhodla dnešní článek věnovat právě tomuto tématu.

Jde o to, jak velcí jste pisálci. Někteří z mých přátel dokáží napsat třeba i čtyři A4, od některých ale dorazí dopis o mnoho kratší, někdy i text o velikosti méně než stránka A5. Někteří dopisy píší na počítači a pak tisknou, ve většině případů ale přijde ručně psaný text.

Pohádka začíná…

Vždy, když si najdu nějakého nového penpal kamaráda, jako první zasílám ‘úvodní dopis‘. Tento dopis jsem si napsala už před nějakou dobou a myslím, že všichni moji současní penpals tento dopis dostali. Minulost se nemění, a tak je většina informací v něm stále aktuální, jen konec vždy poupravuji. Tento dopis jsem pojala formou pohádky, a tak začíná slovy ‘za sedmero horami a sedmero řekami..‘.

V dopise se představím a pak popisuji stručně svůj život a pár zajímavostí. Píši například o tom, že mám sestru Katie, o tom, že mám ráda sport, jako malá jsem začala s gymnastikou, poté jsem zkoušela atletiku, tancování.. Dále se zmiňuji o tom, že jsem studovala střední zdravotnickou školu, ale pak jsem se rozhodla, že budu raději ‘doktor pro počítače’, a tak momentálně studuji IT.

V době, kdy jsem byla v Holandsku jako au pair, tak jsem psala o tom, že momentálně žiji v Holandsku a mám na starost 9ti letou (dnes už 10ti letou) Roos. Pak také zmiňuji to, že mám doma psa a papouška a pak výčet mých koníčků. V pár větách také představuji město, ve kterém žiji no a na konci zmiňuji to, že moje nejoblíbenější zvíře je delfín. A tím ukončuji mou pohádku…

Poté, co píši o mém nejoblíbenějším zvířeti, tak následuje otázka, kolik daná osoba viděla delfínů. Zpočátku se to zdálo jako super nápad, ale vzhledem k tomu, že jsem většinou do dopise kreslila obrys delfína, tak mi pár přátel odepsalo, že v dopise našli jen jednoho delfína. Jo trošku nedorozumění, ale než mi to došlo… Penpals mi na tento dopis psali, že tato technika psaní velice zajímavá a jedinečná.

POZN. Co se týče délky, tak můj úvodní dopis obsahuje téměř 600 slov, což znamená dvě A4 ručně psaného textu.

Další dopisy

V dalších dopisech se vždy snažím odpovědět na všechny otázky, na které se mě ta určitá osoba ptala. Otázky jsou dle mého důležité, zejména otázka, co daná osoba sbírá. Někteří sbírají pohledy, někteří známky, někteří různé potřeby z papírnictví – zejména teď jsou v kurzu washi tapes a samolepky všeho druhu. Já osobně sbírám pohlednice a čaje z různých zemí.

Dále v dopisech píši o tom, co je nového v mém životě, nějaké perličky, které stojí za zmínění. Někdy využívám informace, které píši na blog. Je třeba využít všechno na maximum!

dopisy

Taktéž je dobré nějak využít informace, které vám osoba o sobě sdělila. Tak třeba teď v červnu bude mít jedna holčina z Kanady narozeniny, a tak jsem připojila k dopise taktéž přání k narozeninám.

Ještě mám připravený jeden článek na téma dopisů, tentokrát samotný celkový proces psaní. Pokud by vás napadla nějaká otázka, určitě se ptejte a odpovím buďto do komentáře nebo přímo v dalším článku.

luckastefani

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *