První semestr na UTB

Půl roku na UTB uteklo jako voda. Chtěla jsem původně napsat půl roku ve Zlíně, ale tam jsem strávila asi tak měsíc, takže bych kecala. 🙈

Předměty 

Složení předmětů v zimním semestru bylo zajímavé. Zejména středa byla záživná, od 9 do 18 s jednou vyučující. I když rozvrh na letní semestr ve středu nevypadá o moc líp.. 

Každopádně jsme měli například předmět Učení a vyučování, to bylo fajn, s vyučující jsme vycházeli úplně v pohodě, z tohoto předmětu si odnáším například znalost Bloomovy taxonomie.

Předmět Úvod do učitelské profese byl dost zajímavý, ale improvizovanou krabici pro natáčení výukových videí nyní Deny používá jako pelíšek (alespoň nějaké využití). 🙊

Vývojová psychologie a Filosofie byly ve středu, co si budem, bylo to náročné, ale na druhou stranu, kdo vydržel vydrží snad už vše. Pak už z neinformatických předmětů zbývá jen odborná angličtina a sociální a výchovné procesy. 

Informatické předměty byly v menšině, jednalo se o Provoz počítačových sítí a Webové technologie

Online výuka 

Tak jako všichni studenti, jsme brzy po začátku semestru přešli na online výuku. Zpočátku nikdo nevěděl, zda má být na cvičení ve škole nebo bude online. Naštěstí jsme se jednotlivými vyučujícími domluvili a nakonec to skončilo úplným nařízením online výuky a bylo jasno. 💻

Zkusíme jinou aplikaci na generování otázek, ta předchozí generovala čísla hned vedle sebe.Osobně jsem si na online výuku zvykla, je to fajn, když můžete vstát až těsně před hodinou, nebo si díky nahrávkám můžete probírané téma poslechnout znovu. Ta možnost nahrávek mi na tom nejvíc vyhovovala, u několika přednášek jsem si pár nahrávek, zejména před zkouškami, poslechla. 

Zkoušky

S mnohými profesory jsme se domluvili na zkouškách v předtermínech, nejčastěji v tzv. zápočtovém týdnu. Zápočťák je na UTB poslední týden v prosinci, to pro mě na rozdíl od JČU bylo překvapení. Jelikož byla situace taková, jaká byla, tak jsem všechny zkoušky nakonec absolvovala online.  

První pracovní den v novém roce patřil hned dvěma zkouškám, filosofii a psychologii. Další týden následoval projekt z webových technologií a nakonec jsem si nechala sítě. 🤞

Ze sítí jsem měla největší strach. Z původního testu v Moodle se totiž online zkouška změnila na ústní zkoušku. Je pravda, že jsem mohla počkat, jestli se situace nezlepší a mohla bych si napsat test, ale kdo ví, kdy by to bylo. Proto jsem se rozhodla pro ústní zkoušku. Poprvé za studium na vysoké jsem se odepisovala z nějakého termínu, nebyla jsem přesvědčená, že umím povídat o každé otázce ze seznamu. Poté, co jsem se odepsala, tak jsem si na jednotlivá témata vytvořila kartičky, díky nim jsem na zkoušku už šla s lepším pocitem. Na termínu jsme byli přihlášení dva studenti, nakonec jsem tam byla sama. Kontrola identity, spuštění sdílení obrazovky a webkamery a následně generování otázek. 

Zkusíme jinou aplikaci na generování otázek, ta předchozí generovala čísla hned vedle sebe.

První vylosovaná otázka je 12, druhá otázka 11. Mám takový pocit, že ta aplikace je na tom podobně. Zkouška trvala půl hodiny, místo původně plánovaných 10 minut. Každopádně jsem měla obavy, že to bude horší. Po půl hodině jsem měla splněno, tentokrát už všechno za zimní semestr! 🥳

Praxe

V zimním semestru jsem absolvovala také první praxi, k tomu ale připravím ještě článek (snad), tak zde jen zmíním, že i za těchto nepříznivých situací mám praxi splněnou. 

Vzhůru do dalšího semestru

Zítra začíná nový semestr, i proto jsem se rozhodla vydat tento článek. Všem studentům, žákům, učitelům i profesorům přeji co nejklidnější letní semestr nebo druhé pololetí.

Těm, kteří dočetli až sem, děkuji.
Přeji Vám pevné zdraví a zase brzy ‚napočtenou!‘

luckastefani

10 komentářů

 1. držím palce v štúdiu 🙂

 2. Držím palce v dalších semestrech. 🙂

 3. Držím palce ve studiu!:)

 4. Moc ti držím palce v druhém semestru a celkově ve studiu! Já jsem letos absolvovala můj úplně první semestr na vysoké škole. Studuji Marketingovou komunikaci a public relations na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a musím říct, že jsem i přes on-line výuku se vším nadmíru spokojená. Pedagogové jsou moc milí, shovívaví a ochotní, předměty mě neskutečně baví a jsem moc ráda, že mám možnost studovat opravdu něco, co mě naplňuje. 🙂 Stejně jako vy, i my jsme měli celý semestr, včetně zkouškového on-line.

  Tereza z blogu Tereza’s journal

 5. Držím ti moc pěsti ve studiu :). Mně letos čekají státnice, tak jsem zvědavá :D.

 6. Ahoj, sama na UTB studuji 3. rokem na FMK marketingové komunikace a Zlín jsem si totálně zamilovala :). Tak doufám, že až bude situace lepší, tak se tady třeba potkáme na nějaké super akci 🙂

 7. Pěkný článek, já si ale vůbec nedokážu představit studovat v této době, jsem vděčná, že jsem studovala za normální situace 🙂 nicméně doufám, že to pro ostatní přejde a zažijí tu možnost také, vidím to i na ségře, která je v druháku, že to potřebuje.

  http://somethingbykatep.blogspot.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *