Přesměrování blogu

Blog se mi načítá neskutečně dlouho, potom se načte ale zobrazení neodpovídá nastavenému vzhledu. Takový to, když je stránka přesměrována jinam.. Tfuj, jako fakt nepříjemný pocit!

Začínáme…

Je sobota 10.11.2018 ve vyhledávači na telefonu zadávám odkaz na tento blog. Blog se po milionu let zobrazuje poměrně podivně. Párkrát už se mi ale stalo, že se mi jiná stránka načetla podobně, tak tomu nevěnuji moc pozornost. Pro představu – žádné obrázky, žádná grafika.. Zkouším stránku načíst přes Safari, kde se stránka chová celkem normálně, a tak ‘chybu’ připisuji prohlížeči – Google Chrome.

presmerovani

Jelikož následně vyrážím ven, nevěnuji tomu další pozornost. V neděli si předepisuji článek a v podvečer kolem 18h se rozhoduji, že článek pomalu začnu upravovat v administraci blogu. A ejhle! Blog se na notebooku načítá opět neskutečně dlouho a s výsledkem identickým tomu, jak to vypadalo na telefonu. Už mi to pomalu ale jistě začíná být divné… Každopádně opět po zadání odkazu v jiném prohlížeči se zdá být problém na straně Google Chrome.

Dý ende komprende madam….

Ale doba, během které se blog načítá, je neskutečně dlouhá. Rozhoduji se proto přejít do administrace a tady končí všechna sranda. Ta doba, která před chvílí byla neskutečně dlouhá se prodlužuje, ale několikanásobně. Během doby čekání přecházím do e-mailu. E-mail se nějakou chvíli aktualizuje a během té doby se konečně načetla administrace blogu. ŠOK!

Co to to? Co to má znamenat? Co se to děje? Co to je za web? Co to je za jazyk?
To budeš koukat. Počkej, to přijde. Uvidíš. Stránka, která jakože neexistuje. Rumunština…

Pokračujeme, aktualizoval se mi e-mail a hele, překvapení… Ten člověk nebo stroj si dal tu práci – změnil a přidal několik desítek souborů. A to jsou informace jen o změnách ve wordpressu, nikoliv informace z databáze.

presmerovani

Fakt si nevymýšlím!

Píšu spolužákovi, jakože jestli dostane stejnou odezvu. První si o mně asi pomyslel kdo ví co, ale nakonec se nám tento problém povedlo replikovat. Tak to potřebuju přejít na server a hledat problém tam. Prosím tedy o pomoc dál, opět to v první chvíli vypadá, že je vše v pořádku a já si situaci vymýšlím. Osoba mě navíc ujišťuje, že pokud by mělo jít o chybu na serveru, tak by přišlo hlášení. Spíše asi tedy půjde o problém na straně poskytovatele domény.

presmerovaniSamozřejmě hned navrhuji případné pozastavení stránek, aby nedošlo k nějakým dalším problémům. První se to zdá zbytečné, následně ale se k tomuto kroku taktéž dostáváme. Došlo totiž k napadení databáze… Postupně se zjišťuje, jak k tomu mohlo dojít. No řekněme, že jakmile něco nemá dlouhodobě aktualizaci, tak je třeba se od toho oprostit.

Chyba vedle chyby

Měla jsem radost ze šablony, kterou jsem měla použitou na blogu. Ale i ta představovala určitý bezpečnostní problém. Další problém bylo přihlašování no a asi bych mohla pokračovat… Doporučím, abyste si jako prevenci proti podobné situaci přečetli následující článek – je v AJ, ale určitě stojí za to!

Tak a tady teď jsem, samozřejmě zbývá ještě několik věcí, o kterých v tuto chvíli vím. A předpokládám, že postupně budou přibývat další během toho, jak budu nastavovat něco jiného.

Příští týden vyjde článek, který jsem původně chtěla vydat.
Myslím, že se v souvislosti s tímto článkem hodně hodí 😀

luckastefani

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *