Objevení elektřiny

Zákonitě platí, že si věcí začneme vážit až ve chvíli, kdy jí přestaneme mít.. Aneb jak půldenní (ne)plánovaná odstávka elektřiny dokáže člověku pěkně rozhodit den..

(Ne)plánovaná

Po probuzení se všechno zdá být v pořádku, dokud prostě nepotřebuji rozsvítit.. V županu se tedy vydávám zkontrolovat pojistky, zda problém není pouze u nás v bytě. Zjišťuji, že je celý barák bez elektřiny. Oblékám se tedy do tepláků a jdu konzultovat nefunkčnost elektřiny k sousedům. Paradox je ten, že asi před měsícem nám také vypadla elektřina, tak jsem myslela, že se minulost opakuje.. Po zjištění, že sousedům taktéž elektřina nefunguje, volám na telefonní číslo poruch. A zde mi je sděleno, že je dnes plánovaná odstávka elektřiny – tak to potom jooo..

A přece se nepoučí

No, jenže člověk automaticky kliká na vypínač a ono nic.. Pak přichází to opětovné zjištění ‘a jo, vlastně žádná elektřina‘.. Vaření na sporáku je také kapitola sama o sobě. Plyn se totiž spustí, ale na zažehnutí plamene nejsou prostředky – není elektřina, přece!? Jenže než dojde k dopravení informace elektřina -> plamen do mozkových závitů, tak to chvíli trvá. Trvá to nejen chvíli, ale i pár pokusů stačí na to, aby se zápach plynu dostal do kuchyně.. Otevírání všech oken je samozřejmostí. Nakonec ale se mi za pomoci zápalek daří připravit si snídani.

elektřina snídaně

Další výzva je líčení.. Ne že bych se nějak líčila, ale řasenku moje světlé řasy prostě potřebují (to je přece pochopitelné, že jo?).. Normálně se líčím v koupelně, kde mám zapnuté světlo.. Tak díky neelektřině beru zrcátko, jdu na světlo a hra koukej do zrcátka začíná 🙂 Poté ale samozřejmě já nepoučitelná opět automaticky několikrát klikám na vypínač a ono pořád nicne, vážně?!.

cheese

Vždy může být hůř

No a ještě abych teda dopopsala všechny mé pocity z tohoto super překvapení.. Jdu na záchod, no jo, světlo pro změnu nefunguje, to by nebylo až takové překvapení. Ale když chci spláchnou, tak ono nic. Voda se nenapouští a tak přemýšlím, kde je zase zakopaný pes. No a samozřejmě! Čerpadlo na vodu – že ta potvora bude taky na elektřinu (tleskám svému úsudku, koho by to napadlo?!).. A tak se vydávám opravit i tento, naštěstí poslední, zádrhel v mém životním poznání nazvaném ‘objevení elektřiny..

Tohle jsou maličkosti, které si člověk neuvědomuje až do chvíle, kdy se to nějak změní. Většina lidí v dnešní době bere nejen elektřinu za samozřejmost, ale ono téměř nic z toho, co známe a máme je samozřejmost..

Také má někdo z vás tak dlouhé vedení? 😀

luckastefani

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *