Londýnské přešlapy

Na Londýn vzpomínám téměř pořád a doufám, že se tam jednou vrátím. Stalo se ale pár věcí, které se snažily mi tento výlet znepříjemnit. Co se stalo? Tak na to se podíváme v dnešním článku.

Nejez hranolky

Nejez hranolky, nejez hranolky, nebo se z toho zblázníš. Ale je to marný… Po cestě do Prahy jsme se zastavili v mekáči na kafe, navíc jsme si koupili ještě hranolky. Vím, že mi není dobře, když večer jím smažené, ale kdo by to řešil. Chutnat mi ty hranolky chutnají, tak se přece alespoň trošku najím.

To, že jsem si dopřála smažené na večer a pak už jsem nic jiného nejedla, se mi vrací nepříjemně v letadle. Křeče v břiše.. První myslím, že je to třeba tím, že mám plnější močák, ale ani po návštěvě záchodu úleva nepřichází. Trpím ještě celou cestu z letiště, a tak mám velkou radost, když si v klidu můžu po tomto náročném dni jít lehnout. To by ale nesměla přijít sprcha…

Maturita ze spuštění sprchy za 3, 2, 1…

Tak to vám povím, to bylo teda něco. Unavená a bohužel i nesvá z bolesti břicha jsem se těšila, jak se vysprchuji a zalehnu do postele. Celkem rychle jsem ale zjistila, že to nebude asi tak jednoduché.

Londýn sprcha

Když si to vezmeme pěkně popořádku, první páčka se tváří, že jako nefunguje. Nejde s ní točit nahoru, dolu ani do stran. Druhá H a C, co to bude asi znamenat? To je jedno, důležité je, že se s touto páčkou točí doprava a doleva. A samozřejmě to ve výsledku neznamená nic jiného, než hot a cold. Barvičky, jako u nás ee. Ale co si budem, ono to tak samozřejmé v tu chvíli fakt nebylo.

No a poslední, tak ta vypadá, že se také do točení nebo otevírání moc nehrne… Trpělivě jedu druhé kolo pokus omyl. Už k tomu přidávám i pokus o zmáčknutí toho čudlíku, který na mě tak divně pokukuje a beztak se mi směje. No, výsledek u prvních dvou páček stejný. Třetí páčka mi ale udělala radost, když se pootočením najednou spouští voda, do vany. Koupat se sice moc neplánuji, ale voda tam je! To je pokrok, jen bych tedy preferovala sprchu, pokud si mohu ještě vybírat.

Po dobrých 15ti minutách si už říkáte, že dřív už byste měli zvládnutý okruh z maturity – no a nebo jednu otázku ze státnic, pokud to chceme brát nějak aktuálně 😀 Nakonec nějakým zázrakem se mi daří spustit sprchu. To, že je možné spustit pevnou sprchu nad mojí hlavou se dozvídám až druhý den, kdy se náš zápas v menším měřítku ještě opakuje.

P.S. Jo a teď si to můžete přečíst ještě jednou a přenést se do mé kůže. Už jsem již byla připravena na sprchu – bez oblečení – a obávala jsem se, aby někdo nešel na záchod. Protože ten byl ve stejné místnosti, kde probíhala moje ‚maturita‘.. To by byl teprve šok!
P.P.S No a další bomba? Rodina, ve které jsme byli, si prohlížela fotky. A jaký údiv měli na obličeji, když zjistili, že jsem si fotila jejich sprchu?!

Ztracena v Londýně

Dalo by se to tak napsat, o to vtipnější je, že před nějakou dobou vyšel článek Ztracen v Praze. V Londýně ale vlastně šoky přicházejí hned dva – jdeme totiž na metro. Z celkového počtu tří účastníků zájezdu se pouze dva dostávají do metra (jakože do toho vagónu, nebo jak se to nazývá). No a kdo myslíte, že zůstává na nástupišti? Samozřejmě… Místo toho, abych měla šok ze samoty, tak jsem spíše zděšená z toho, zda se něco nestalo těm, kteří nastoupili. Dveře se totiž zavřely tak nepříjemně prudce a vypadalo to, že muselo dojít minimálně k přivření vlasů. Zděšení na mém obličeji ale mluví za vše.

Až při odjezdu metra si uvědomuji, že jsem tu zbyla sama. Samota trvala asi tak 5 minut, jelikož poté jelo další metro, které mě dostalo za účastníky, kteří naštěstí vyvázli bez zranění. No a SMS, kterou aktivně posílám z nástupiště, samozřejmě přichází až ve chvíli, kdy se všichni zase setkáváme.

Vojenská letadla

Hodně nepříjemná situace nastává, když přecházíme přes Tower Bridge. Nad našimi hlavami totiž letí vojenské letadlo. V dnešní době prostě člověk nikdy neví, a tak mám takový divný pocit. Všichni v okolí ale jsou zcela v klidu, a tak to přecházím a neřeším. Jenže po pár minutách se tento klid mění opět v nepříjemný pocit. Nad hlavami létají další a další vojenská letadla. Až na konci dne zjišťujeme, že se konala nějaká vojenská přehlídka.

Londýn letadla

Máte také potraviny nebo třeba místa, kterým se vyhýbáte?
A měl někdo z vás problém spustit sprchu?
Nebo nějaký takový divný zážitek?
Doufám, že v tom nejsem sama 😀

Budu ráda, když se se mnou podělíte o vaše přešlapy!

luckastefani

4 komentáře

 1. Do Londýna bych se chtěla jednou podívat, tak doufám, že co nejdříve. Ty křeče musely být strašné a bohužel vím, jak ses cítila. Já jsem to sice neměla ze smažených hranolek, ale letěli jsme už strašně dlouho a jelikož nejsem zvyklá jíst v noci a celkově na ten režim, který jsme absolvovali při 12 hodinovém letu s přestupem, tak jsem takové křeče měla taky. Bohužel s tím nic opravdu dělat nejde a člověk musí držet a čekat až bude kam si lehnout. Jinak sprchy jsou zlo i u nás v Čechách. Byla jsem v Jihlavě v hotelu a ty jejich páčky tam mě taky mátly, takže když jsem zvědavě nakukovala do sprchy, tak jsem zapla ten horní tok a celou mě to zlilo, bohužel jsem byla zrovna oblečená, protože to bylo, když jsme se čerstvě ubytovali, takže i vlasy a makeup v háji 😀 Každopádně tvé historky mě pobavily 😀

  1. Úplně jsem si přišla jak hypochondr, ale pak mi došlo, že to je z těch hranolek 🙂 Jéééj, to není možné, že máme až tak podobné zkušenosti 😀 Děkuju

 2. Ahoj, žádný cestovatel sice nejsem a v Londýně jsme nikdy nebyla, ale článek pobavil – hlavně ta sprcha.
  Co se jídla týče, tak u mě jsou to nejenom hranolky…mám pocit, že tak 1/2 potravin prodávaných normálně v česku jíst nemůžu, pokud nechci křeče nebo něco horšího. Ale člověk to vychytá a snaží se pak daným potravinám vyhýbat.
  Jak píše Linda, ony i sprchy v česku jsou kolikrát vyšší dívčí. V zimně jsme byly s přítelem na horách a tam byla ta sprcha taky nějaká nestandardní…
  A cestování v MHD nemám ráda ani v česku natož někde v cizině. Zůstat na nástupišti uprostřed cizího města sama, tak mě asi klepne…

  Měj se hezky
  …ARI
  Ariino šeptání do větru

  1. Stále od více lidí slyším, že jsou alergičtí nebo mají nějaké problémy po požití potravin z Česka. Určitě je třeba se přizpůsobit, ale je to nepříjemné, člověk je víc a víc omezen :/ Na divnou sprchu v Česku jsem ještě nenarazila, ale tak doufám, že už mě nic nepřekvapí 😀 Díky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *