Souboj univerzit 2018 | Hokej

Člověk, který viděl párkrát hokejový zápas a z těch naučených cviků rozhodčích pozná akorát tak to, že bude udělen trest za vysokou hůl.. Jo tak pozor, protože právě z této osoby se dneska stává pozápasový hokejový reportér akce Souboj univerzit 2018.

Uvedu vás tedy do děje. Včera (21.3.2018) se v českobudějovické Budvar aréně (domácí hale Motoru) hrál hokejový zápas pod názvem Souboj univerzit. Určitě by nebylo špatné také zmínit, že proti sobě hrála družstva tvořená studenty z JU (Jihočeská univerzita) a VŠTE (Vysoká škola technická a ekonomická). V roce 2016 při prvním ročníku vyhrál tým JU (6:3) a minulý rok naopak tým VŠTE (5:4) – tudíž pohár vítěze se již ohřál na čestném místě obou univerzit. Proto bylo otázkou, zda pohár tentokrát poputuje opět k týmu Jihočeské univerzity nebo zůstane nadále v rukou studentů VŠTE.

Tak to je vše, co se týká důležitých základních informací. A my se můžeme přemístit na místo činu. Ještě bych teda asi ale měla zmínit, že i přesto, že jsem v pozici komentátora a tudíž bych měla podávat objektivní informace, tak se obávám, že tomu tak nebude (ne, kecám.. týká se to jen počtu fotek)…

hokej

Začátek v 18:00 se o pár minut posouvá, jelikož ještě v té chvíli nejsou všichni fanoušci na svých místech, a tak se během této chvíle jako u normálních zápasů začíná představením jednotlivých hráčů týmů. První vhození puku a hra začíná. První třetina, ale až na pár vyloučení na obou stranách, nepřináší žádné větší akce, které by stály za zmínku.

Během první přestávky nám zpestřuje čekání teprve 5ti letá krasobruslařka a dále se během druhé přestávky představuje 9ti letá krasobruslařka, každá z nich u fanoušků sklízí nemalý úspěch.

Druhá třetina je ale o mnoho zajímavější, jako první se daří jednomu z hráčů JU – Janu Radošovi (21) dostat puk za záda soupeřova brankáře a skóre se mění na 1:0 (ano, přesně tohle slovní spojení jsem někdy někde slyšela). Dochází k několika vyloučením, z nichž ani jedno nevede ke změně stavu. Při hře 5 na 5 ale útočník JU (což já vím, zda to je útočník)David Svoboda (9) – zvyšuje náskok na 2:0. Z řad fanoušků je slyšet převaha ‘domácích‘ fanoušků – studentů JU, kteří se snaží hnát své hráče za vítězstvím. Pět minut před koncem druhé třetiny se na ledě nenachází moc hráčů. Je vyloučen hráč JU s hráčem VŠTE (asi se poprali?) a navíc si jde ještě na 4 minuty sednout hráč VŠTE. Do konce druhé třetiny nenastává žádná změna ve skóre.

Do třetí třetiny se hráči JU ženou tak horlivě, že po uplynutí pouhých 40ti sekund si jde odpykat svůj 4 minutový trest jeden z jejích hráčů. Ve 46. minutě zvyšuje hráč JU s číslem 15 – Miroslav Čermák náskok na 3:0. Během pár minut ale hráči VŠTE odpovídají a daří se jim poprvé v zápase poslat puk za záda jedničky JU (fakt měl na dresu číslo jedna). Stav se tedy přepisuje díky gólu Aleše Sudy na 3:1.

Hosté tímto gólem v sobě probouzejí naději na případné otočení zápasu, a tak odvolávají brankáře a posílají do útoku šest hráčů. Bohužel ale brankář při výjezdu z brány vidí střelu, která se k němu blíží a vrací se zpět do brány. V tuto chvíli se tedy na hřišti nachází více hráčů než je dovolené, přichází trest a hosté hrají v oslabení. Zbývá přesně 30 sekund do konce a domácím se poprvé v tomto utkání daří proměnit přesilovou hru v gól, který vstřeluje hráč s číslem 20 – David Ciboch (4:1). Putovní pohár tedy opět přebírají hráči JU a já už nyní nedočkavě čekám, jak dopadne příští ročník.

Ohřeje se pohár tentokrát dva roky po sobě u Jihočeské univerzity nebo bude opět putovat k týmu VŠTE?